Vaskúti D.S.E-nél folytatódik a megkezdett munka

A TAO támogatásnak köszönhetően a Vaskúti Általános Iskolában az évekkel ezelőtt megkezdett munkát a 2013/14-es évben is folytatni tudjuk. Ebben az évben is sikerült a gyerekeket új sporteszközökkel, sportfelszerelésekkel támogatni, valamint a sportcsarnok felújításában is sikerült az alapítványnak részt vállalni, a labdafogó háló megvásárlásával. Óriási előre lépést jelent, hogy a Vaskúti Általános Iskola csapatai az idei évben már szerepelnek az iskolai Bozsik Programban. A focizni vágyó gyerekek nemcsak az iskolai programok keretei között tudnak sportolni, hanem 2013 őszétől a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány U 7, U 9, U 11-es korosztályaiban is kergethetik a labdát, és nemcsak az alapítvány edzésein, hanem az egyesületi Bozsik Program keretein belül is. A vaskúti iskolában Dömény Dávid testnevelő tanárt sikerült támogatnunk 2014. márciusában Kiskunhalason induló C-Licences tanfolyam elvégzésében. Amit sikerült Vaskúton közösen elérni és támogatni, ezt a munkát szeretnénk felépíteni a többi D.S.E-nél, és vidéki labdarúgócsapatoknál is.