Szesztrienka utánpótlás kupasorozat Vaskúton

Az idén ötödik alkalommal került megrendezésre Vaskúton a Szesztrienka Kupa, a Vaskúti D.S.E. és a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány közös rendezésével. A négy héten keresztül tartó versenysorozat a legkisebb korosztállyal vette kezdetét 2014. január 31-én, csütörtökön. A tornán a Szent László ÁMK, a Nagybaracska, az Újváros és a Vaskúti Általános Iskola I. korcsoportos diákjai versengtek a torna elsőségért, amely végül a következő sorrenddel zárult: 1. Szent László,2. Vaskút,3. Nagybaracska, 4. Újváros. A torna végén minden gyerek hazavihetett egy érmet illetve a legjobb kapus Vörös Attila (Újváros), mezőnyjátékos Inotai Csanád (Szent László) és gólkirály Tamás Martin (Vaskút) különdíjazásban részesült. A torna vándorkupáját a Szent László ÁMK vihette el.

A focifesztivál február 6-án folytatódott a II. korcsoportos tanulók versenyével. Ezen a napon a Szent László, a Nagybaracska, az Újváros, a Kiscsávoly, a Gyaxi és a Vaskúti Általános Iskola diákjai versengtek. A sorrend a következőképen zárult: 1. Nagybaracska 2. Újváros 3. Gyaxi 4. Vaskút 5. Szent László,6. Kiscsávoly. Ezen a napon szintén minden gyerek hazavihetett egy érmet, illetve a legjobb kapus Szentmiklósi Tamás (Újváros), mezőnyjátékos Siflis István (Nagybaracska) és gólkirály Luspay Balázs (Szent László) különdíjazásban részesült. A torna vándorkupáját a Nagybaracska iskolásai vihették el.

...

A Szesztrienka kupa február 13-án a III. korcsoportos tanulók versenyével folytatódott. A tornán a Szent László, a Bácsbokod, az Újváros, a Kiscsávoly, az MNÁMK és a Vaskút diákjai versengtek a torna elsőségért, amely végül a következő sorrenddel zárult: 1. Szent László 2. Bácsbokod 3. Újváros 4. MNÁMK 5. Vaskút 6. Kiscsávoly. Az arany, ezüst és bronzérmek mellett különdíjazásban részesültek a gyerekek. A legjobb kapus Sztruhák Kristóf (Újváros), mezőnyjátékos Barth Milán (Bácsbokod) és gólkirály Jánosi Péter (Szent László). A torna válogatottja: Schaffer Ádám (Szent László), Szilasi Richárd (Bácsbokod),Mezőfi Zsombor (Újváros) Szilágyi Péter (MNÁMK), Hrotkó Máté (Vaskút) Kovács Benjamin (Kiscsávoly). A vándorkupát a Szent László iskolásai vihették el.

A focifesztivál február 20-án folytatódott a IV. korcsoportos tanulók versenyével. A legnagyobbak versenyén a Szent László, a Bácsbokod, az Újváros, a Bajaszentistván. a Csávoly és a Vaskút csapatai versenyeztek. A végső sorrend a következőképpen alakult. 1. Újváros, 2. Szent László, 3. Bajaszentistván, 4. Bácsbokod, 5. Csávoly, 6. Vaskút. A torna gólkirálya: Józsa Bence (Bajaszentistván), legjobb játékos: Balladin Dominik (Újváros), legjobb kapus: Berberovics Patrik (Szent László). A torna válogatottja: Bak Ervin (Vaskút), Nemes Martin (Csávoly), Wittner Gábor (Bácsbokod), Markó Károly (Bajaszentistván), Zsuffa Ádám (Szent László), Grancsa Szabolcs (Újváros)

A négy héten keresztül tartó tornasorozaton közel 240 gyerek rúgta a labdát. A mérkőzések szüneteiben zsíros kenyérrel és üdítővel frissíthettek, majd a napok végén elégedetten távoztak a megnyert érmekkel, kupákkal és különdíjakkal.

A tornát támogatta a „Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány Baja”, az „Ancsi Vegyesbolt”, a Szőlőfürt Vendéglő, a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat Vaskút, a Duna Spárga KFT, a Vaskúti DSE, és sok névtelen felajánló. Köszönet érte.

Külön köszönet a Labdarúgás Utánpótlásáért Alapítvány nevében Pozsonyi Edina testnevelő és Kurucz János edző részére a torna kitűnő megszervezéséért és lebonyolításáért.